Miks on oluline hoida Instagram visuaalselt ilusana?

Sellele küsimusele on mitu head vastust – alljärgnevalt olemegi lahti kirjutanud, mis mängivad visuaalse sisu puhul rolli ja mis väärtust see annab!

1. Värvid

Kindlasti tasub sotsiaalmeedia kanalites sisu loomisel paika panna vastavad värvid. Antud kontekstis aitab see aru saada üldpildis Sinu brändi värvigammast ning ühtlustab Instagrami!

Kindlasti ära too sisse värve, mida ei ole Sinu logol – sellisel juhul puudub ju seos Sinu brändiga. 

2. Elemendid

Kas kasutad tihti visuaalse sisu loomisel noolekesi, erinevaid sümboleid või vorme? Nii palju on Instagramis võimalik head visuaali luua erinevate elementide kaudu, mängi võimalustega! Selleks on kindlasti abiks Sulle Canva, mis on üks parimaid disainiprogramme. 

3. Sisu

Instagramil on teadagi põhirõhk pildil, aga üha rohkem rolli mängib ka sisu ja  muud võimalused. Visuaalil näita alati, missuguse postitusega seekord tegemist on. Kui Sa teed näiteks postituse sellest, et oled sügiseti väga motiveeritud, aga pildil on kurvameelne inimene, siis need kaks ei ole omavahel kooskõlas. Selleks, et sisu oleks kaasahaarav, on samamoodi vaja teha sellele vastavalt kaasahaarav pilt. 

Sisu puhul lähtu sellest, et iga postitus oleks erinev – üks päev kirjuta näiteks, miks Sinu teenus/toode on parim ja teine päev sellest, kuidas kirjutada pilkupüüdvat teksti. Postitused võiks aga olla kooskõlas Sinu brändiga. Samuti annab selline tegutsemisviis lugejale võimaluse õppida midagi uut ja seda tänu Sinu postitustele!

4. Kuju

Kindlasti aitab ühtse stiilile kaasa see, kuidas Sinu pildid on vormistatud – kas need on ümarad, ruudulised või hoopis ristkülikud? Kas pilte ümbritseb raam? Kõik sellised aspektid loovad lõpuks terviku Sinu Instagramist. Samuti hoomab inimese silm paremini seda, kui postitused on visuaalselt läbimõeldud.

5. Kirjastiil

Tundub ehk väike asi, aga see on üks olulisemaid aspekte! Kui Sa kasutad üht või kaht eri fonti, siis on see okei ja jätab viisakama mulje Sinu Instagramist. Kui kasutada igal postitusel eri kirjastiili, siis on see segane ja jätab pealiskaudse mulje. See on täpselt nagu värvidega: leia ka enda jaoks kõige sobivam(ad) kirjastiil(id) ja rakenda edaspidi vastavalt vajadusele!

 

Kui Sinu Instagram ei ole veel selline, nagu Sa soovid, siis hea meelega ootame Sind ka MOST Ärikooli digiturunduse juhi või sotsiaalmeedia spetsialisti kursusele! Lisaks sotsiaalvõrgustike haldamisele õpetame veel palju uut juurde – rohkem infot kursuste kohta leiad SIIT!

Järgmise blogipostituseni!